LiveScore Soccer / Football

LiveScore.com Soccer : Argentina

Primera B Nacional All Results

Your no.1 LiveScore site since 1998

Argentina - Primera B Nacional - Results
June 19
FT
Central Cordoba de Santiago
Atletico Parana
FT
Guillermo Brown
Santamarina
FT
Juventud Unida Universitario
Douglas Haig
June 18
FT
Chacarita Juniors
Talleres
FT
Nueva Chicago
Los Andes
FT
Villa Dalmine
Sportivo Estudiantes
FT
Ferro Carril Oeste
Gimnasia Jujuy
FT
Instituto
Almagro
June 17
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
0 - 0
Independiente Rivadavia
FT
Brown de Adrogue
All Boys
FT
Boca Unidos
Crucero del Norte
June 14
FT
Crucero del Norte
Nueva Chicago
June 12
FT
Santamarina
Chacarita Juniors
FT
Atletico Parana
Juventud Unida Universitario
FT
Gimnasia Jujuy
Central Cordoba de Santiago
FT
Independiente Rivadavia
Guillermo Brown
FT
Sportivo Estudiantes
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
All Boys
Boca Unidos
FT
Almagro
Ferro Carril Oeste
FT
Douglas Haig
Villa Dalmine
June 11
FT
Los Andes
Instituto
FT
Talleres
0 - 0
Brown de Adrogue
June 6
FT
Central Cordoba de Santiago
Almagro
FT
Ferro Carril Oeste
Los Andes
June 5
FT
Guillermo Brown
Sportivo Estudiantes
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Douglas Haig
FT
All Boys
Talleres
FT
Boca Unidos
Nueva Chicago
FT
Juventud Unida Universitario
Gimnasia Jujuy
FT
Villa Dalmine
Atletico Parana
FT
Chacarita Juniors
Independiente Rivadavia
June 4
FT
Brown de Adrogue
Santamarina
FT
Instituto
Crucero del Norte
June 2
FT
Los Andes
Villa Dalmine
June 1
FT
Nueva Chicago
Central Cordoba de Santiago
May 31
FT
Sportivo Estudiantes
Chacarita Juniors
May 29
FT
Santamarina
All Boys
FT
Douglas Haig
Guillermo Brown
FT
Crucero del Norte
0 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Atletico Parana
Juventud Unida Gualeguaychu
May 28
FT
Gimnasia Jujuy
Villa Dalmine
FT
Talleres
Boca Unidos
FT
Almagro
Juventud Unida Universitario
FT
Nueva Chicago
Instituto
FT
Los Andes
Central Cordoba de Santiago
FT
Independiente Rivadavia
Brown de Adrogue
May 24
FT
Ferro Carril Oeste
Nueva Chicago
May 22
FT
Brown de Adrogue
Sportivo Estudiantes
FT
Guillermo Brown
Atletico Parana
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Gimnasia Jujuy
FT
Juventud Unida Universitario
Los Andes
FT
Boca Unidos
Instituto
FT
Central Cordoba de Santiago
Crucero del Norte
May 21
FT
All Boys
Independiente Rivadavia
FT
Chacarita Juniors
Douglas Haig
FT
Villa Dalmine
Almagro
May 20
FT
Talleres
Santamarina
May 17
FT
Santamarina
Boca Unidos
May 16
FT
Douglas Haig
0 - 0
Brown de Adrogue
May 15
FT
Sportivo Estudiantes
All Boys
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Talleres
FT
Crucero del Norte
Juventud Unida Universitario
FT
Gimnasia Jujuy
Guillermo Brown
May 14
FT
Almagro
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Instituto
Ferro Carril Oeste
May 13
FT
Atletico Parana
Chacarita Juniors
May 10
FT
Central Cordoba de Santiago
Instituto
FT
Douglas Haig
Independiente Rivadavia
May 8
FT
Talleres
Sportivo Estudiantes
FT
Juventud Unida Universitario
Nueva Chicago
FT
Boca Unidos
Ferro Carril Oeste
FT
Guillermo Brown
Almagro
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Los Andes
May 7
FT
All Boys
Douglas Haig
FT
Brown de Adrogue
Atletico Parana
FT
Villa Dalmine
Crucero del Norte
FT
Chacarita Juniors
Gimnasia Jujuy
FT
Santamarina
Independiente Rivadavia
May 3
FT
Douglas Haig
Talleres
May 2
FT
Ferro Carril Oeste
Central Cordoba de Santiago
April 30
FT
Instituto
Juventud Unida Universitario
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Boca Unidos
FT
Crucero del Norte
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Sportivo Estudiantes
Santamarina
FT
Gimnasia Jujuy
Brown de Adrogue
FT
Atletico Parana
All Boys
April 29
FT
Los Andes
Guillermo Brown
FT
Nueva Chicago
Villa Dalmine
FT
Almagro
Chacarita Juniors
April 26
FT
Talleres
Atletico Parana
April 25
FT
Santamarina
0 - 0
Douglas Haig
April 24
FT
Boca Unidos
Central Cordoba de Santiago
FT
Brown de Adrogue
Almagro
FT
Guillermo Brown
Crucero del Norte
FT
Juventud Unida Universitario
0 - 0
Ferro Carril Oeste
FT
Villa Dalmine
Instituto
April 23
FT
Independiente Rivadavia
Sportivo Estudiantes
FT
All Boys
Gimnasia Jujuy
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Nueva Chicago
April 22
FT
Chacarita Juniors
Los Andes
April 20
FT
Ferro Carril Oeste
Villa Dalmine
April 19
FT
Gimnasia Jujuy
Talleres
April 17
FT
Los Andes
Brown de Adrogue
FT
Almagro
All Boys
FT
Instituto
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Sportivo Estudiantes
Boca Unidos
FT
Central Cordoba de Santiago
Juventud Unida Universitario
April 16
FT
Nueva Chicago
Guillermo Brown
FT
Atletico Parana
Santamarina
April 15
FT
Crucero del Norte
Chacarita Juniors
April 12
FT
Santamarina
Gimnasia Jujuy
April 10
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Ferro Carril Oeste
FT
All Boys
Los Andes
FT
Boca Unidos
Juventud Unida Universitario
FT
Guillermo Brown
Instituto
FT
Sportivo Estudiantes
Douglas Haig
FT
Independiente Rivadavia
0 - 0
Atletico Parana
April 9
FT
Brown de Adrogue
Crucero del Norte
FT
Villa Dalmine
Central Cordoba de Santiago
FT
Chacarita Juniors
Nueva Chicago
FT
Talleres
0 - 0
Almagro
April 5
FT
Instituto
Chacarita Juniors
FT
Central Cordoba de Santiago
Juventud Unida Gualeguaychu
April 3
FT
Crucero del Norte
All Boys
FT
Gimnasia Jujuy
Independiente Rivadavia
FT
Los Andes
Talleres
FT
Juventud Unida Universitario
Villa Dalmine
FT
Ferro Carril Oeste
Guillermo Brown
FT
Atletico Parana
Sportivo Estudiantes
April 2
FT
Nueva Chicago
Brown de Adrogue
FT
Almagro
Santamarina
FT
Douglas Haig
Boca Unidos
March 30
FT
Talleres
Crucero del Norte
March 29
FT
Santamarina
Los Andes
March 27
FT
Brown de Adrogue
Instituto
FT
Chacarita Juniors
Ferro Carril Oeste
FT
Boca Unidos
Villa Dalmine
FT
Douglas Haig
Atletico Parana
FT
Guillermo Brown
Central Cordoba de Santiago
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Juventud Unida Universitario
FT
Sportivo Estudiantes
Gimnasia Jujuy
March 26
FT
Independiente Rivadavia
Almagro
FT
All Boys
Nueva Chicago
March 22
FT
Ferro Carril Oeste
Brown de Adrogue
March 20
FT
Los Andes
Independiente Rivadavia
FT
Crucero del Norte
Santamarina
FT
Juventud Unida Universitario
Guillermo Brown
FT
Atletico Parana
Boca Unidos
FT
Instituto
All Boys
March 19
FT
Central Cordoba de Santiago
Chacarita Juniors
FT
Villa Dalmine
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Nueva Chicago
Talleres
FT
Almagro
0 - 0
Sportivo Estudiantes
FT
Gimnasia Jujuy
Douglas Haig
March 16
FT
Talleres
Instituto
March 14
FT
Santamarina
Nueva Chicago
March 13
FT
Boca Unidos
0 - 0
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Guillermo Brown
Villa Dalmine
FT
Sportivo Estudiantes
0 - 0
Los Andes
FT
Douglas Haig
Almagro
March 12
FT
Independiente Rivadavia
Crucero del Norte
FT
Brown de Adrogue
0 - 0
Central Cordoba de Santiago
FT
Chacarita Juniors
Juventud Unida Universitario
FT
All Boys
Ferro Carril Oeste
FT
Atletico Parana
0 - 0
Gimnasia Jujuy
March 8
FT
Villa Dalmine
Chacarita Juniors
March 6
FT
Ferro Carril Oeste
Talleres
FT
Gimnasia Jujuy
Boca Unidos
FT
Instituto
Santamarina
March 5
FT
Central Cordoba de Santiago
All Boys
FT
Almagro
Atletico Parana
FT
Crucero del Norte
Sportivo Estudiantes
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Guillermo Brown
FT
Juventud Unida Universitario
Brown de Adrogue
FT
Los Andes
Douglas Haig
FT
Nueva Chicago
Independiente Rivadavia
March 1
FT
Santamarina
Ferro Carril Oeste
FT
Independiente Rivadavia
Instituto
February 28
FT
Boca Unidos
Guillermo Brown
FT
Brown de Adrogue
Villa Dalmine
FT
Gimnasia Jujuy
Almagro
FT
Douglas Haig
Crucero del Norte
FT
Sportivo Estudiantes
Nueva Chicago
FT
Atletico Parana
Los Andes
February 27
FT
Chacarita Juniors
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
All Boys
Juventud Unida Universitario
FT
Talleres
Central Cordoba de Santiago
February 23
FT
Juventud Unida Universitario
Talleres
February 21
FT
Crucero del Norte
Atletico Parana
FT
Guillermo Brown
Chacarita Juniors
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Brown de Adrogue
FT
Nueva Chicago
Douglas Haig
FT
Ferro Carril Oeste
Independiente Rivadavia
FT
Central Cordoba de Santiago
Santamarina
February 20
FT
Instituto
Sportivo Estudiantes
FT
Almagro
Boca Unidos
FT
Los Andes
Gimnasia Jujuy
FT
Villa Dalmine
0 - 0
All Boys
February 16
FT
Almagro
Los Andes
February 14
FT
All Boys
Juventud Unida Gualeguaychu
FT
Boca Unidos
Chacarita Juniors
FT
Gimnasia Jujuy
Crucero del Norte
FT
Atletico Parana
Nueva Chicago
FT
Independiente Rivadavia
Central Cordoba de Santiago
FT
Sportivo Estudiantes
Ferro Carril Oeste
FT
Santamarina
0 - 0
Juventud Unida Universitario
February 13
FT
Douglas Haig
Instituto
FT
Talleres
Villa Dalmine
FT
Brown de Adrogue
Guillermo Brown
February 9
FT
Los Andes
Boca Unidos
February 7
FT
Crucero del Norte
Almagro
FT
Guillermo Brown
All Boys
FT
Juventud Unida Gualeguaychu
Talleres
February 6
FT
Instituto
Atletico Parana
FT
Central Cordoba de Santiago
Sportivo Estudiantes
FT
Villa Dalmine
Santamarina
FT
Ferro Carril Oeste
Douglas Haig
FT
Chacarita Juniors
Brown de Adrogue
FT
Nueva Chicago
Gimnasia Jujuy
FT
Juventud Unida Universitario
Independiente Rivadavia
January 31
FT
Atletico Parana
Ferro Carril Oeste
FT
Gimnasia Jujuy
Instituto
FT
Los Andes
Crucero del Norte
FT
Boca Unidos
Brown de Adrogue
FT
Independiente Rivadavia
Villa Dalmine
January 30
FT
Douglas Haig
Central Cordoba de Santiago
FT
Talleres
Guillermo Brown
FT
Almagro
Nueva Chicago
FT
All Boys
Chacarita Juniors
FT
Santamarina
Juventud Unida Gualeguaychu
January 29
FT
Sportivo Estudiantes
Juventud Unida Universitario