LiveScore Soccer / Football

LiveScore Soccer / Football

your no.1 Soccer Live Scores since 1998

for compact Livescore visit LiveScores.com

April 30
14:00
Everton
AFC Bournemouth
14:00
Newcastle United
Crystal Palace
14:00
Stoke City
Sunderland
14:00
Watford
Aston Villa
14:00
West Bromwich Albion
West Ham United
16:30
Arsenal
Norwich City
April 30
11:30
Bolton Wanderers
Hull City
14:00
Brentford
? - ?
Fulham
14:00
Bristol City
? - ?
Huddersfield Town
14:00
Ipswich Town
? - ?
Milton Keynes Dons
14:00
Leeds United
? - ?
Charlton Athletic
14:00
Nottingham Forest
? - ?
Wolverhampton Wanderers
14:00
Reading
? - ?
Preston North End
14:00
Rotherham United
? - ?
Blackburn Rovers
14:00
Sheffield Wednesday
? - ?
Cardiff City
April 30
11:30
Blackpool
Wigan Athletic
14:00
Barnsley
? - ?
Colchester United
14:00
Burton Albion
? - ?
Gillingham
14:00
Chesterfield
? - ?
Bury
14:00
Coventry City
? - ?
Sheffield United
14:00
Crewe Alexandra
? - ?
Doncaster Rovers
14:00
Millwall
? - ?
Oldham Athletic
14:00
Rochdale
? - ?
Swindon Town
14:00
Scunthorpe United
? - ?
Port Vale
14:00
Shrewsbury Town
? - ?
Peterborough United
14:00
Southend United
? - ?
Bradford City
April 30
16:00
Udinese
Torino
18:45
ChievoVerona
Fiorentina
April 30
13:00
Ascoli Picchio FC 1898
? - ?
Salernitana
13:00
Brescia
? - ?
Vicenza
13:00
Cagliari
? - ?
Livorno
13:00
Entella
? - ?
Pescara
13:00
Latina
? - ?
Spezia
13:00
Perugia
? - ?
Bari
13:00
Trapani
? - ?
Novara
13:00
Virtus Lanciano
? - ?
Avellino
April 30
14:00
Real Sociedad
Real Madrid
16:15
Atletico Madrid
Rayo Vallecano
18:30
Real Betis
Barcelona
20:05
Granada
Las Palmas
April 30
16:00
Alcorcon
? - ?
Osasuna
16:00
Huesca
? - ?
Llagostera
16:00
Numancia
? - ?
Almeria
18:15
Mallorca
? - ?
Alaves
April 30
13:30
Bayern Munich
Borussia Moenchengladbach
13:30
Borussia Dortmund
Wolfsburg
13:30
Darmstadt
Eintracht Frankfurt
13:30
Hannover 96
Schalke 04
13:30
Hoffenheim
Ingolstadt
13:30
Mainz 05
Hamburger SV
16:30
Bayer Leverkusen
Hertha Berlin
April 30
live 16'
Eintracht Braunschweig
Nuernberg
live 14'
Greuther Fuerth
FC Heidenheim
live 14'
Wolfsburg II
TSV Schilksee
April 30
12:00
Nantes
Nice
15:00
Saint-Etienne
Toulouse
17:00
Caen
SC Bastia
17:00
Lorient
Lille
17:00
Monaco
Guingamp
17:00
Reims
Montpellier
17:00
Troyes
Bordeaux
19:00
Lyon
GFC Ajaccio
18:30
Kortrijk
? - ?
Standard Liege
18:30
Waasland-Beveren
? - ?
Mouscron-Peruwelz
16:00
KV Mechelen
? - ?
St.Truiden
16:00
Sporting Charleroi
? - ?
Lokeren
April 30
18:00
Antwerp
? - ?
Eupen
18:00
Deinze
? - ?
Union St.-Gilloise
18:00
KSK Heist
? - ?
Seraing United
18:00
Lommel
? - ?
Cercle Bruges
18:00
Roeselare
? - ?
Coxyde
18:00
Tubize
? - ?
Dessel
18:00
Virton
? - ?
Lierse
18:00
WS Bruxelles
? - ?
Patro Eisden
April 30
15:00
Belenenses
? - ?
Pacos de Ferreira
15:00
Tondela
? - ?
Rio Ave
17:30
FC Porto
? - ?
Sporting CP
April 30
live HT
Olhanense
Freamunde
15:00
Atletico
? - ?
Santa Clara
15:00
Aves
? - ?
Gil Vicente
15:00
Braga B
? - ?
Benfica B
15:00
Chaves
? - ?
Farense
15:00
Leixoes
? - ?
Famalicao
15:00
Oliveirense
? - ?
Portimonense
15:00
Penafiel
? - ?
Oriental
15:00
Varzim
? - ?
Mafra
15:00
Viseu
? - ?
Feirense
15:00
Vitoria de Guimaraes B
? - ?
Sporting Covilha
April 30
11:30
Hearts
Celtic
14:00
Aberdeen
? - ?
Motherwell
14:00
Hamilton Academical
? - ?
Kilmarnock
14:00
Partick Thistle
? - ?
Inverness CT
14:00
Ross County
? - ?
St.Johnstone
April 30
14:00
Hobro
SoenderjyskE
April 30
13:30
Lillestroem
? - ?
Vaalerenga
16:00
Molde
? - ?
Aalesund
April 30
13:30
Fredrikstad
? - ?
Sandefjord
April 30
13:00
Degerfors
? - ?
Aatvidaberg
13:00
GAIS
? - ?
Oergryte FF
14:00
Varbergs BoIS FC
? - ?
IK Frej Taeby
April 30
14:00
SV Groedig
? - ?
Rapid Wien
16:30
Admira Moedling
? - ?
Altach
16:30
Sturm Graz
? - ?
Ried
16:30
Wolfsberger AC
? - ?
Mattersburg
15:45
Grasshopper
? - ?
Young Boys
18:00
Basel
? - ?
Sion
15:45
Winterthur
? - ?
Aarau
15:45
Wohlen
? - ?
Xamax
April 30
live 42'
Genclerbirligi
Istanbul Basaksehir
13:00
Eskisehirspor
Trabzonspor
16:00
Besiktas
Kayserispor
April 30
live 42'
Giresunspor
1461 Trabzon
13:00
Goztepe
? - ?
Gaziantep BB
13:00
Kayseri Erciyesspor
? - ?
Adana Demirspor
16:00
Karabukspor
? - ?
Elazigspor
April 30
17:30
Limerick
? - ?
Waterford United
18:45
Cabinteely
? - ?
UCD
14:00
Ballymena United
? - ?
Portadown
14:00
Carrick Rangers
? - ?
Ballinamallard United
14:00
Coleraine
? - ?
Cliftonville
14:00
Glenavon
? - ?
Linfield
14:00
Glentoran
? - ?
Crusaders
14:00
Warrenpoint Town
? - ?
Dungannon Swifts
16:00
CS Fola Esch
? - ?
F91 Dudelange
16:00
FC Wiltz 71
? - ?
FC Progres Niedercorn
16:00
Racing FC Union Luxembourg
? - ?
US Rumelange
16:00
Una Strassen
? - ?
AS Jeunesse Esch
16:30
FC Victoria Rosport
? - ?
RM Hamm Benfica
17:00
FC Differdange 03
? - ?
FC Etzella Ettelbruck
17:15
US Mondorf les Bains
? - ?
CS Grevenmacher
13:00
Liberec
? - ?
Brno
13:00
Pribram
? - ?
Dukla Praha
13:00
Sigma Olomouc
? - ?
Jablonec
13:00
Slovacko
? - ?
Zlin
16:15
Viktoria Plzen
? - ?
Banik Ostrava
FT
FK Slavoj Vysehrad
Hradec Kralove
15:00
FC Vlasim
? - ?
Pardubice
15:00
Karvina
? - ?
Sigma Olomouc B
16:00
Opava
? - ?
Usti nad Labem
17:00
Podbrezova
? - ?
Ruzomberok
17:00
Zemplin Michalovce
? - ?
FK Senica
18:00
Zlate Moravce
? - ?
DAC 1904 Dunajska Streda
April 30
16:30
Lokomotiv Moscow
? - ?
Spartak Moscow
live 12'
Kolomna
0 - 0
Strogino
April 30
live 16'
Hoverla Uzhhorod
Zorya
AAW
Metalurg Zaporizhia
0 - 3
Chornomorets Odesa
14:00
Vorskla
? - ?
Karpaty
16:30
Dnipro
? - ?
Stal Dniprodzerzhynsk
16:30
Metalist Kharkiv
? - ?
Olimpik Donetsk
16:00
Termalica Bruk-Bet Nieciecza
? - ?
Gornik Leczna
18:30
Korona Kielce
? - ?
Wisla Krakow
April 30
14:00
MKS Kluczbork
? - ?
Sandecja Nowy Sacz
16:00
Arka Gdynia
? - ?
Olimpia Grudziadz
AAW
Chrobry Glogow
3 - 0
Dolcan Zabki
16:00
Pogon Siedlce
? - ?
GKS Belchatow
16:00
Zawisza Bydgoszcz
? - ?
Chojniczanka Chojnice
April 30
13:00
NK Zagreb
? - ?
Slaven
17:00
Dinamo Zagreb
? - ?
NK Istra 1961
April 30
14:55
NK Celje
? - ?
Maribor
17:00
Domzale
? - ?
NK Krka
April 30
14:30
Bekescsaba
? - ?
Debrecen
14:30
Haladas
? - ?
Ferencvaros
14:30
MTK Budapest
? - ?
Vasas Budapest
14:30
Puskas FC Academy
? - ?
Budapest Honved
14:30
Ujpest
? - ?
Videoton FC
17:00
Diosgyori VTK
? - ?
Paksi SE
14:00
CSMS Iasi
? - ?
Petrolul Ploiesti
16:30
CFR Cluj
? - ?
ACS Poli Timisoara
April 30
14:45
Beroe
? - ?
Slavia Sofia
April 30
12:00
Isloch
? - ?
Dinamo Brest
13:00
Slavia Mozyr
? - ?
FK Vitebsk
14:00
Granit Mikashevichi
? - ?
FK Gorodeya
15:00
Torpedo Zhodino
? - ?
Krumkachy Minsk
April 30
live 58'
FK Spartaks
Rigas Futbola skola
12:00
FK Jelgava
? - ?
BFC Daugavpils
14:00
Ventspils
? - ?
FS Metta/LU
16:00
FK Liepaja
? - ?
Riga FC
April 30
13:00
Paide Linnameeskond
? - ?
Nomme JK Kalju
16:00
Infonet Tallinn
? - ?
JK Sillamae Kalev
13:00
CS Petrocub
? - ?
Saxan Ceadir-Lunga
13:00
FC Academia Chisinau
? - ?
FC Milsami Orhei
14:00
Olimpik Sarajevo
? - ?
Siroki Brijeg
15:00
FK Mladost Doboj Kakanj
? - ?
Travnik
15:00
FK Velez Mostar
? - ?
FK Sarajevo
15:00
Radnik Bijeljina
? - ?
Rudar Prijedor
16:00
Borac Banja Luka
? - ?
Slavija Sarajevo
16:00
Sloboda Tuzla
? - ?
Drina Zvornik
14:00
FK Metalurg Skopje
? - ?
FK Horizont Turnovo
14:00
FK Sileks
? - ?
FK Vardar Skopje
14:00
KF Shkendija
? - ?
FK Bregalnica Stip
14:00
Shkupi Skopje
? - ?
Rabotnicki
14:30
Mladost Podgorica
? - ?
Decic Tuzi
14:30
Mornar
? - ?
FK Iskra
14:30
Petrovac
? - ?
Grbalj Radanovici
14:30
Rudar Pljevlja
? - ?
Sutjeska
14:30
Zeta
? - ?
FK Lovcen
16:30
Buducnost Podgorica
? - ?
FK Bokelj
14:45
Maccabi Haifa
? - ?
Hapoel Raanana
17:00
Hapoel Ironi Akko
? - ?
Maccabi Petach Tikva
17:00
Hapoel Kfar Saba
? - ?
Hapoel Ironi Kiryat Shmona
17:00
Hapoel Tel Aviv
? - ?
Hapoel Haifa
FT
Vegalta Sendai
Sagan Tosu
FT
Kashiwa Reysol
Vissel Kobe
FT
Omiya Ardija
Kashima Antlers
live 83'
Albirex Niigata
Ventforet Kofu
live 55'
Yokohama F.Marinos
Shonan Bellmare
April 30
11:30
Tampines Rovers FC
? - ?
Warriors FC
12:15
Brunei DPMM
? - ?
Geylang International FC
April 30
FT
Liaoning Hongyun
Hebei CFFC
11:35
Chongqing Lifan
? - ?
Beijing Guoan
11:35
Guangzhou Evergrande
? - ?
Shanghai Greenland Shenhua
11:35
Henan Jianye
? - ?
Hangzhou Greentown
FT
Pohang Steelers
Jeju United
FT
Suwon Bluewings
FC Seoul
FT
Jeonbuk FC
Suwon City
May 1
05:00
Incheon United
? - ?
Ulsan Hyundai
05:00
Jeonnam Dragons
? - ?
Sangju Sangmu
07:00
Seongnam FC
? - ?
Gwangju FC
FT
Gyeongnam FC
Bucheon FC 1995
FT
Ansan Police FC
Seoul E-Land FC
FT
FC Anyang
Gangwon FC
May 1
05:00
Daegu FC
? - ?
Chungju Hummel
05:00
Goyang FC
? - ?
Daejeon Citizen
April 30
AET
Cheonan *
Yong In University
live 14'
BBCU FC
0 - 0
Buriram United
live 10'
Nakhon Ratchasima FC
0 - 0
Sukhothai FC
12:00
Bangkok Glass
? - ?
Siam Navy FC
12:00
Ratchaburi FC
? - ?
Bangkok United
13:00
Osotspa Samut Prakan FC
? - ?
Suphanburi FC
April 30
live 56'
Hai Phong
0 - 0
Binh Duong
live 57'
Khanh Hoa Nha Trang
Saigon FC
live 14'
Than Quang Ninh
Dong Thap Cao Lanh
live 10'
FC Kapaz
1 - 0
Ravan Baku
13:30
AZAL PFC Baku
? - ?
Khazar Lenkoran
April 30
12:00
FC Guria Lanchkhuti
? - ?
Chikhura
12:00
FC Shukura Kobuleti
? - ?
Torpedo Kutaisi
12:00
FC Zugdidi
? - ?
Saburtalo
12:00
Merani Martvili
? - ?
Kolkheti-1913 Poti
12:00
Samtredia
? - ?
Dinamo Tbilisi
12:00
Sapovnela
? - ?
Dinamo Batumi
12:00
Sioni Bolnisi
? - ?
FC Tskhinvali
16:00
Lokomotivi Tbilisi
? - ?
Dila Gori
April 30
13:30
Foolad Khuzestan
? - ?
Esteghlal Ahvaz
06:00
Adelaide United
? - ?
Western Sydney Wanderers FC
April 30
15:00
CS Constantine
? - ?
DRB Tadjenanet
15:00
JS Kabylie
? - ?
RC Arbaa
15:00
MO Bejaia
? - ?
USM El Harrach
15:00
RC Relizane
? - ?
JS Saoura
15:00
USM Alger
? - ?
ASM Oran
April 30
15:00
RSB Berkane
? - ?
Raja Casablanca
16:00
Difaa El Jadida
? - ?
MAS Fes
16:00
OCK Khouribga
? - ?
Chabab Rif Al Hoceima
18:00
Ittihad Tanger
? - ?
KAC Kenitra
13:00
Lamontville Golden Arrows
? - ?
Free State Stars
13:00
Polokwane City
? - ?
Mpumalanga Black Aces
16:00
Bidvest Wits
? - ?
Chippa United
18:15
Mamelodi Sundowns FC
? - ?
Kaizer Chiefs

LiveScore Table