LiveScore Soccer / Football

LiveScore Soccer / Football

your no.1 Soccer Live Scores since 1998

for compact Livescore visit LiveScores.com

England - Premier League November 1
12:45 Newcastle United ? - ? Liverpool
15:00 Arsenal ? - ? Burnley
15:00 Chelsea ? - ? Queens Park Rangers
15:00 Everton ? - ? Swansea City
15:00 Hull City ? - ? Southampton
15:00 Leicester City ? - ? West Bromwich Albion
15:00 Stoke City ? - ? West Ham United
England - Championship November 1
12:15 Wolverhampton Wanderers ? - ? Birmingham City
15:00 Blackburn Rovers ? - ? Reading
15:00 Blackpool ? - ? Ipswich Town
15:00 Brentford ? - ? Derby County
15:00 Cardiff City ? - ? Leeds United
15:00 Charlton Athletic ? - ? Sheffield Wednesday
15:00 Huddersfield Town ? - ? Nottingham Forest
15:00 Rotherham United ? - ? Middlesbrough
15:00 Watford ? - ? Millwall
15:00 Wigan Athletic ? - ? Fulham
17:15 AFC Bournemouth ? - ? Brighton & Hove Albion
England - League 1 November 1
15:00 Bradford City ? - ? Doncaster Rovers
15:00 Bristol City ? - ? Oldham Athletic
15:00 Chesterfield ? - ? Yeovil Town
15:00 Colchester United ? - ? Port Vale
15:00 Crawley Town ? - ? Crewe Alexandra
15:00 Fleetwood Town ? - ? Gillingham
15:00 Leyton Orient ? - ? Coventry City
15:00 Milton Keynes Dons ? - ? Swindon Town
15:00 Notts County ? - ? Walsall
15:00 Peterborough United ? - ? Scunthorpe United
15:00 Rochdale ? - ? Preston North End
15:00 Sheffield United ? - ? Barnsley
England - League 2 November 1
15:00 Burton Albion ? - ? Plymouth Argyle
15:00 Bury ? - ? Cambridge United
15:00 Cheltenham Town ? - ? York City
15:00 Dagenham & Redbridge ? - ? Shrewsbury Town
15:00 Exeter City ? - ? Luton Town
15:00 Hartlepool United ? - ? Newport County
15:00 Mansfield Town ? - ? Southend United
15:00 Northampton Town ? - ? AFC Wimbledon
15:00 Oxford United ? - ? Wycombe Wanderers
15:00 Portsmouth ? - ? Carlisle United
15:00 Tranmere Rovers ? - ? Stevenage
England - Conference Premier November 1
15:00 Aldershot Town ? - ? Gateshead FC
15:00 Altrincham ? - ? Alfreton Town
15:00 Braintree Town ? - ? Woking
15:00 Eastleigh ? - ? Chester FC
15:00 Forest Green Rovers ? - ? Lincoln
15:00 Grimsby Town ? - ? Dartford
15:00 Kidderminster Harriers ? - ? Torquay United
15:00 Nuneaton Town ? - ? Macclesfield Town
15:00 Southport ? - ? Dover
15:00 Telford ? - ? Bristol Rovers
15:00 Welling United ? - ? Barnet
15:00 Wrexham ? - ? Halifax Town
England - Conference North November 1
15:00 Barrow ? - ? Guiseley
15:00 Boston Utd. ? - ? AFC Fylde
15:00 Brackley Town ? - ? Colwyn Bay
15:00 Bradford PA ? - ? Tamworth
15:00 Gainsborough ? - ? Chorley
15:00 Harrogate ? - ? Stockport
15:00 Leamington ? - ? Worcester
15:00 Lowestoft Town ? - ? Gloucester City
15:00 North Ferriby United ? - ? Oxford City
15:00 Solihull Moors ? - ? Hyde FC
15:00 Stalybridge ? - ? Hednesford
England - Conference South November 1
15:00 Basingstoke ? - ? Chelmsford
15:00 Bath City ? - ? St.Albans
15:00 Bishop Stortford ? - ? Hemel Hempstead
15:00 Concord Rangers ? - ? Weston Super Mare
15:00 Eastbourne Borough ? - ? Bromley
15:00 Farnborough ? - ? Gosport Borough
15:00 Staines Town ? - ? Ebbsfleet United
15:00 Wealdstone ? - ? Maidenhead U
15:00 Whitehawk ? - ? Havant and W.
Italy - Serie A November 1
14:00 SSC Napoli ? - ? Roma
17:00 Empoli ? - ? Juventus
19:45 Parma ? - ? Inter
Italy - Serie B November 1
14:00 Avellino ? - ? Catania
14:00 Carpi ? - ? Vicenza
14:00 Crotone ? - ? Perugia
14:00 Entella ? - ? Virtus Lanciano
14:00 Livorno ? - ? Bologna
14:00 Pescara ? - ? Spezia
14:00 Pro Vercelli ? - ? Bari
14:00 Ternana ? - ? Cittadella
14:00 Trapani ? - ? Brescia
Italy - Lega Pro:: group A November 1
13:30 Pavia ? - ? Sassari Torres
14:00 Mantova ? - ? Feralpisalò
15:00 Renate ? - ? Novara
16:00 Pro Patria ? - ? Bassano V.
18:30 Real Vicenza ? - ? Cremonese
Italy - Lega Pro:: group B November 1
14:00 Prato ? - ? Forli
15:00 SPAL 2013 ? - ? L'Aquila
16:00 Teramo ? - ? Pro Piacenza
18:30 Pisa ? - ? San Marino
Italy - Lega Pro:: group C November 1
13:30 Martina ? - ? Melfi
14:00 Casertana ? - ? Ischia Isolaverde
15:00 Paganese ? - ? Barletta
16:00 Juve Stabia ? - ? Lupa Roma
Spain - Liga BBVA November 1
15:00 Granada ? - ? Real Madrid
17:00 Atletico Madrid ? - ? Cordoba
19:00 Barcelona ? - ? Celta Vigo
21:00 Real Sociedad ? - ? Malaga
Spain - Liga Adelante November 1
15:00 Mallorca ? - ? Lugo
17:00 Alaves ? - ? Alcorcon
17:00 Barcelona B ? - ? Sporting Gijon
17:15 Llagostera ? - ? Racing Santander
19:00 Las Palmas ? - ? Albacete
19:00 Sabadell ? - ? Mirandes
Germany - Bundesliga November 1
14:30 Hamburger SV ? - ? Bayer Leverkusen
14:30 Hannover 96 ? - ? Eintracht Frankfurt
14:30 Mainz 05 ? - ? Werder Bremen
14:30 VfB Stuttgart ? - ? Wolfsburg
17:30 Bayern Munich ? - ? Borussia Dortmund
Germany - 2nd Bundesliga November 1
12:00 FC Heidenheim ? - ? Darmstadt
12:00 Nurnberg ? - ? St. Pauli
Germany - 3rd Liga November 1
13:00 Cottbus ? - ? Unterhaching
13:00 Dynamo Dresden ? - ? St.Kickers
13:00 Holstein Kiel ? - ? Bielefeld
13:00 Wehen ? - ? Chemnitz
Germany - Regionalliga Bayern November 1
13:00 1860 Munchen II ? - ? SV Seligenporten
Germany - Regionalliga Nord November 1
12:00 Hannover II ? - ? Lubeck
13:00 Braunschweig II ? - ? Oldenburg
13:00 St.Pauli II ? - ? Goslarer SC
Germany - Regionalliga Nordost November 1
12:30 Babelsberg ? - ? VfB Auerbach
12:30 FSV Wacker Nordhausen ? - ? Hertha Berlin II
12:30 TSG Neustrelitz ? - ? Budissa Bautzen
Germany - Regionalliga Südwest November 1
13:00 Elversberg ? - ? KSV Baunatal
13:00 FCA Walldorf ? - ? SVN 1929 Zweibruecken
13:00 Freiburg II ? - ? Nottingen
13:00 Homburg ? - ? Koblenz
13:00 SpVgg Neckarelz ? - ? Saarbrucken
13:00 Wormatia Worms ? - ? Mannheim
France - Ligue 1 November 1
16:00 Lorient ? - ? Paris Saint Germain
19:00 Guingamp ? - ? Bastia
19:00 Lille ? - ? Saint Etienne
19:00 Metz ? - ? Caen
19:00 Montpellier ? - ? Evian Thonon Gaillard
19:00 Nice ? - ? Lyon
France - Ligue 2 November 1
13:00 Niort ? - ? Nancy
Netherlands - Eredivisie November 1
17:30 Ajax ? - ? FC Dordrecht
18:45 FC Twente ? - ? SC Heerenveen
18:45 Feyenoord ? - ? PEC Zwolle
19:45 PSV Eindhoven ? - ? ADO Den Haag
Netherlands - Jupiler League November 1
15:30 FC Den Bosch ? - ? FC Oss
18:45 De Graafschap ? - ? Helmond Sport
18:45 RKC Waalwijk ? - ? Almere City FC
Belgium - Jupiler League November 1
13:30 Anderlecht ? - ? Lokeren
17:00 Standard Liege ? - ? KV Mechelen
19:00 Cercle Bruges ? - ? Kortrijk
19:00 Waasland-Beveren ? - ? Oostende
Belgium - Belgacom League November 1
18:30 Dessel ? - ? Lommel
19:00 Eupen ? - ? Roeselare
19:00 St.Truiden ? - ? KSK Heist
19:00 Tubize ? - ? KV.Woluwe-Zaventem
19:00 WS Bruxelles ? - ? Patro Eisden
Portugal - Liga ZON Sagres November 1
16:00 Penafiel ? - ? Estoril
18:00 Vitoria de Guimaraes ? - ? Sporting CP
20:15 FC Porto ? - ? Nacional
Portugal - Segunda Liga November 1
15:00 Braga B ? - ? Santa Clara
16:00 Maritimo B ? - ? Sp.Covilha
Scotland - Premiership November 1
15:00 Celtic ? - ? Inverness CT
15:00 Dundee United ? - ? St. Mirren
15:00 Hamilton Academical ? - ? Partick Thistle
15:00 Kilmarnock ? - ? Dundee FC
Scotland - Scottish Cup November 1
14:00 Hurlford United ? - ? Stirling Albion
14:00 Linlithgow Rose ? - ? Raith Rovers
15:00 Annan Athletic ? - ? Livingston
15:00 Arbroath ? - ? Nairn County
15:00 Ayr United ? - ? Alloa Athletic
15:00 Dumbarton ? - ? Rangers
15:00 East Fife ? - ? Berwick Rangers
15:00 Edinburgh C ? - ? Brora Rangers
15:00 Elgin City ? - ? Bo´ness United
15:00 Forfar Athletic ? - ? Cowdenbeath
15:00 Morton ? - ? Airdrieonians
15:00 Peterhead ? - ? Stranraer
15:00 Queens Park ? - ? Albion Rovers
15:00 Spartans FC ? - ? Clyde
15:00 Stenhousemuir ? - ? Brechin City
Denmark - Superligaen November 1
16:00 FC Vestsjaelland ? - ? Esbjerg fB
Denmark - NordicBet Ligaen November 1
14:00 Broenshoej ? - ? Fredericia
Denmark - 2nd Division:: east November 1
12:00 Avedoere ? - ? Rishoej
12:00 B 1908 ? - ? HIK
12:00 Soelleroed-Vedbaek ? - ? Holbaek
13:00 GVI ? - ? Fremad Amager
14:00 B 93 ? - ? Nykoebing FC
Denmark - 2nd Division:: west November 1
12:00 Jammerbugt FC ? - ? Skovbakken
12:00 Kolding IF ? - ? Ringkoebing
12:30 Odder IGF ? - ? Brabrand
13:00 FC Sydvest 05 ? - ? Naestved
13:00 Middelfart G og BK ? - ? Kolding B
13:30 Varde ? - ? Kjellerup
Sweden - Allsvenskan November 1
12:00 Aatvidaberg ? - ? Malmo FF
12:00 Brommapojkarna ? - ? Elfsborg
12:00 Djurgaarden ? - ? IFK Norrkoeping
12:00 Falkenbergs FF ? - ? Mjallby
12:00 Gefle ? - ? Helsingborg
12:00 IFK Gothenburg ? - ? Halmstads BK
12:00 Kalmar FF ? - ? AIK
12:00 Oerebro ? - ? Hacken
Finland - Cup November 1
12:00 HJK ? - ? FC Inter
Austria - Bundesliga November 1
15:00 Austria Wien ? - ? Sturm Graz
17:30 Ried ? - ? RZ Pellets WAC
17:30 Salzburg ? - ? Adm/Modling
17:30 Wiener Neustadt ? - ? SV Groedig
Switzerland - Super League November 1
16:45 FC Zurich ? - ? Luzern
19:00 Basel ? - ? Grasshoppers
Switzerland - Challenge League November 1
16:45 Schaffhausen ? - ? Le Mont LS
16:45 Winterthur ? - ? Lugano
Greece - Super League November 1
13:00 Platanias ? - ? Pas Giannina
15:15 Veria FC ? - ? Panionios
17:30 Asteras Tripolis ? - ? Olympiakos
Turkey - Super Lig November 1
11:30 Genclerbirligi ? - ? Istanbul Basaksehir
14:00 Bursaspor ? - ? Sivasspor
17:00 Akhisar Belediye Genclik Ve Spor ? - ? Trabzonspor
Turkey - 1st Lig November 1
12:00 MP Antalyaspor ? - ? Bucaspor
12:00 Sanliurfaspor ? - ? Manisaspor
16:30 Elazigspor ? - ? Adana Demirspor
Wales - Premier League November 1
14:30 Carmarthen ? - ? Bangor City
14:30 Connahs Quay ? - ? Port Talbot
14:30 Rhyl ? - ? Bala Town
Northern Ireland - Premiership November 1
15:00 Ballinamallard United ? - ? Portadown
15:00 Coleraine ? - ? Institute
15:00 Crusaders ? - ? Warrenpoint Town
15:00 Dungannon Swifts ? - ? Cliftonville
15:00 Glenavon ? - ? Linfield
15:00 Glentoran ? - ? Ballymena United
Cyprus - 1st League November 1
15:00 Doxa Katokopia ? - ? Apollon Limassol
17:00 Ethnikos Achnas ? - ? APOEL Nicosia
Czech Republic - Synot league November 1
14:00 Dukla Praha ? - ? Budejovice
16:00 Banik Ostrava ? - ? Hradec Kralove
16:00 Brno ? - ? Slovacko
16:00 Slavia Prague ? - ? Pribram
16:00 Teplice ? - ? Jihlava
19:15 Viktoria Plzen ? - ? Sparta Prague
Czech Republic - 2nd league November 1
live 11' Trinec 0 - 0 Sokolov
13:00 FC Vlasim ? - ? Zizkov
13:00 FK MAS Taborsko ? - ? FK Kolin
13:00 Sigma Olomouc ? - ? Pardubice
17:00 Opava ? - ? Zlin
Slovakia - Fortuna League November 1
15:30 D.Streda ? - ? FK Senica
16:00 Myjava ? - ? Zlate Moravce
Russia - Premier League November 1
13:00 CSKA Moscow ? - ? Zenit St. Petersburg
Russia - 1st Division November 2
04:00 SKA-Energiya ? - ? Krylya Sovetov Samara
06:00 Luch Energiya Vladivostok ? - ? Sakhalin
Ukraine - Premier League November 1
15:00 Vorskla ? - ? Illichivets
17:30 Met. Zaporizhzhia ? - ? Chornomorets O.
Croatia - 1st League November 1
14:00 RNK Split ? - ? Dinamo Zagreb
18:00 Slaven ? - ? Rijeka
Serbia - Super Liga November 1
16:00 Borac Cacak ? - ? Napredak
16:00 Cukaricki ? - ? Mladost L
18:00 Novi Pazar ? - ? Radnicki Nis
Hungary - OTP BANK Liga November 1
13:00 Gyori ETO ? - ? Diosgyor
15:00 Dunaujvaros Palhalma ? - ? Pecsi MFC
15:00 Nyiregyhaza ? - ? Haladas
17:00 Lombard ? - ? Debrecen
19:00 Ferencvaros ? - ? Paks
Romania - Liga 1 November 1
13:30 Gaz Metan Medias ? - ? Universitatea Cluj
16:00 CS Universitatea Craiova ? - ? Botosani
18:30 Astra Giurgiu ? - ? Ceahlaul Piatra-Neamt
Bulgaria - A PFG November 1
15:30 CSKA Sofia ? - ? Slavia Sofia
Belarus - Premier:: championship November 1
11:00 Dinamo Minsk ? - ? BATE Borisov
Belarus - Premier:: relegation November 1
11:00 Dinamo Brest ? - ? Dnepr Mogilev
11:00 FK Slutsk ? - ? Belshina Bobruisk
Latvia - Virsliga November 1
12:00 FC Jurmala ? - ? FC Skonto Riga
12:00 FK Daugava Riga ? - ? FK Jelgava
12:00 FS Metta/LU ? - ? FK Spartaks
12:00 L. Metalurgs ? - ? FC Daugava
12:00 Ventspils ? - ? BFC Daugava
Estonia - Premium liiga November 1
11:00 Nomme JK Kalju ? - ? JK Sillamae Kalev
11:00 Paide Linnameeskond ? - ? Tammeka
14:00 Flora Tallinn ? - ? Talinna Kalev
17:00 FC Infonet ? - ? Trans Narva
Moldova - National Division November 1
12:00 Dinamo-Auto ? - ? Tiraspol
12:00 FC Zaria ? - ? FC Veris
Bosnia and Herzegovina - Premijer Liga November 1
12:30 FK Zvijezda ? - ? Borac Banja Luka
12:30 Radnik Bn ? - ? Travnik
12:30 Slavija Sarajevo ? - ? Olimpik Sarajevo
12:30 Sloboda Tuzla ? - ? FK Velez Mostar
12:30 Vitez ? - ? FK Mladost Velika Obarska
15:30 Zrinjski Mostar ? - ? Celik Zenica
FYR Macedonia - Prva Liga November 1
12:30 Rabotnicki ? - ? Pelister
12:30 Renova ? - ? Shkendija 79
Montenegro - Telekom 1st CFL November 1
12:30 Buducnost P ? - ? Grbalj Radanovici
12:30 FK Bokelj ? - ? Mogren
12:30 Mladost Podgorica ? - ? Mornar
12:30 Petrovac ? - ? Rudar P.
12:30 Sutjeska ? - ? FK Lovcen
12:30 Zeta ? - ? Berane
Israel - Ligat HaAl November 1
15:00 Maccabi Petach Tikva ? - ? Maccabi Haifa
16:00 Hapoel Haifa ? - ? Bnei Sachnin
16:30 Ashdod SC ? - ? Hapoel Raanana
17:30 Hapoel Ironi Akko ? - ? Hapoel Beer Sheva
Argentina - Primera:: apertura November 1
19:15 Godoy Cruz Mza. ? - ? Belgrano
21:00 Gimnasia LP ? - ? Racing Club
21:30 Quilmes ? - ? Velez Sarsfield
23:45 Rosario Central ? - ? Atl. Rafaela
Argentina - Primera B Nacional November 1
17:00 Temperley ? - ? Atletico Tucuman
18:00 Huracan ? - ? Sportivo Belgrano
19:00 Nueva Chicago ? - ? San Martin San Juan
19:30 Sarmiento ? - ? Patronato de Parana
Argentina - Primera B Metropolitana November 1
14:00 Sportivo Italiano ? - ? Almagro
16:05 CD UAI Urquiza ? - ? Villa San Carlos
18:30 Brown de Adrogue ? - ? CA Fenix
18:30 Comunicaciones ? - ? Deportivo Armenio
18:30 Dep.Espanol ? - ? Atlanta
22:05 Acassuso ? - ? Los Andes
Argentina - Torneo Federal A:: zone 1 November 1
19:30 Independiente de Neuquen ? - ? Alianza de Cutral
23:30 General Belgrano ? - ? Deportivo Roca
Brazil - Serie A November 1
21:30 Goias ? - ? Fluminense
21:30 Gremio ? - ? Vitoria
23:00 Corinthians ? - ? Coritiba
Brazil - Serie B November 1
18:20 Ponte Preta ? - ? Sampaio Correa
19:00 Santa Cruz ? - ? America RN
19:20 ABC ? - ? America MG
19:20 Icasa ? - ? Nautico
23:00 Boa Esporte Clube ? - ? Ceara
Bolivia - Primera Division:: apertura November 1
19:00 The Strongest ? - ? Real Potosi
19:00 Universitario de Pando ? - ? Sport Boys Warnes
21:00 Blooming ? - ? Universitario
Chile - Primera:: apertura November 1
15:00 Univ. de Chile ? - ? Universidad Catolica
18:30 Palestino ? - ? Antofagasta
21:00 Huachipato ? - ? Cobreloa
23:30 Barnechea ? - ? Union Espanola
November 2
01:00 San Marcos ? - ? Univ. Conce
Colombia - Liga Postobón I:: clausura November 1
20:15 Aguilas Doradas ? - ? Deportivo Pasto
22:30 Deportivo Cali ? - ? Envigado
22:30 Independiente Medellin ? - ? La Equidad
November 2
00:45 Fortaleza FC ? - ? Atletico Nacional
Ecuador - Serie A:: clausura November 1
16:30 El Nacional ? - ? Olmedo
18:30 Manta ? - ? Dep. Cuenca
20:30 Mushuc Runa ? - ? Liga de Loja
22:00 Independiente del Valle ? - ? Barcelona SC
Peru - Primera División:: clausura November 1
15:30 San Simon ? - ? Inti Gas Deportes
17:45 Real Garcilaso ? - ? Universitario de Deportes
20:00 Universidad San Martin ? - ? FBC Melgar
23:15 Juan Aurich ? - ? CD UT Cajamarca
November 2
01:30 Universidad Cesar Vallejo ? - ? Deportivo Los Caimanes
Uruguay - Primera División:: apertura November 1
19:30 Defensor Sporting ? - ? River Plate
19:30 Sud America ? - ? El Tanque Sisley
20:00 Fenix ? - ? Nacional
Venezuela - Liga Movistar:: apertura November 1
20:30 Deportivo La Guaira ? - ? Atletico Venezuela
Mexico - Primera Division:: apertura November 1
23:00 CF America ? - ? CD Guadalajara
23:00 Puebla ? - ? Pachuca
November 2
01:00 Tigres ? - ? Queretaro FC
02:06 Leon ? - ? Atlas
03:00 Jaguares ? - ? Cruz Azul
03:00 Leones Negros U. de G. ? - ? Santos
USA - Major League Soccer:: play-off November 1
20:00 Columbus Crew ? - ? New England Rev.
November 2
00:00 Real Salt Lake ? - ? L.A. Galaxy
USA - NASL Fall November 1
23:30 Carolina RailHawks ? - ? Minnesota United
23:30 Fort Lauderdale Strikers ? - ? Ottawa Fury
23:30 Tampa Bay Rowdies ? - ? Indy Eleven
November 2
00:30 San Antonio Scorpions FC ? - ? New York Cosmos
Costa Rica - Primera División:: apertura November 1
20:30 Belen Siglo XXI ? - ? Limon
Guatemala - Liga Nacional:: apertura November 2
02:00 Deportivo Petapa ? - ? Halcones FC
Honduras - Liga Nacional:: apertura November 2
01:30 Honduras Progreso ? - ? Parrillas One
Asia - Champions League:: play-off November 1
17:30 Al Hilal ? - ? Western Sydney Wanderers FC
Japan - J. League November 2
04:00 Cerezo Osaka ? - ? Ventforet Kofu
04:00 Gamba Osaka ? - ? Vegalta Sendai
04:00 Nagoya Grampus Eight ? - ? FC Tokyo
07:00 Albirex Niigata ? - ? Kashima Antlers
07:00 Kashiwa Reysol ? - ? Tokushima Vortis
07:00 Kawasaki Frontale ? - ? Shimizu S-Pulse
07:00 Sanfrecce Hiroshima ? - ? Omiya Ardija
Japan - J. League 2 November 1
FT Ehime FC 0 - 3 V-Varen Nagasaki
10:00 Avispa Fukuoka ? - ? Matsumoto Yamaga
10:00 JEF United Chiba ? - ? Jubilo Iwata
10:00 Roasso Kumamoto ? - ? Yamagata
10:00 Shonan Bellmare ? - ? Thespakusatsu Gunma
India - Indian Super League November 1
13:30 FC Goa ? - ? Delhi Dynamos FC
China - Super League November 2
07:35 Beijing Guoan ? - ? Henan Jianye
07:35 Guizhou Renhe ? - ? Harbin Yiteng
07:35 Hangzhou Greentown ? - ? Changchun Yatai
07:35 Jiangsu Sainty ? - ? Guangzhou R&F F.C.
07:35 Liaoning Hongyun ? - ? Shanghai Greenland Shenhua
07:35 Shandong Luneng ? - ? Guangzhou Evergrande
07:35 Shanghai Shenxin ? - ? Dalian Aerbin
07:35 Tianjin Teda ? - ? Shanghai East Asia FC
Republic of Korea - K-League Classic November 1
FT Ulsan Hyundai 0 - 3 Suwon S.B.
November 2
05:00 FC Seoul ? - ? Jeonbuk FC
05:00 Sangju Sangmu ? - ? Busan I'Park
07:00 Incheon United ? - ? Gyeongnam FC
Republic of Korea - K-League Challenge November 1
FT Daejeon Citizen 1 - 0 Bucheon FC 1995
FT Suwon City 2 - 1 FC Anyang
November 2
05:00 Chungju Hummel ? - ? Goyang Hi FC
05:00 Daegu FC ? - ? Gangwon FC
Georgia - Umaglesi Liga November 1
10:00 Dila Gori ? - ? FC Metalurgi Rustavi
10:00 FC Baia Zugdidi ? - ? FC Guria Lanchkhuti
10:00 Kolkheti-1913 Poti ? - ? Samtredia
Kazakhstan - Premier League:: championship November 1
live 26' Ordabasy Shymkent 1 - 0 Shakhter Karagandy
12:00 Aktobe ? - ? Kairat Almaty
12:00 FC Astana ? - ? Kaisar Kyzylorda
Kazakhstan - Premier League:: relegation November 1
live 26' Spartak Semey 1 - 0 Atyrau
live 26' Tobol Kostanay 0 - 0 Zhetysu Taldykorgan
11:00 Taraz ? - ? Irtysh Pavlodar
Australia - Hyundai A-League November 1
live HT Perth Glory 0 - 0 Newcastle Jets
November 2
06:00 Sydney FC ? - ? Central Coast Mariners
Africa - Champions League:: play-off November 1
18:15 ES Setif ? - ? V.Club
Algeria - Ligue 1 November 1
14:00 JS Saoura ? - ? CR Belouizdad
15:00 ASM Oran ? - ? USM El Harrach
15:00 MC El Eulma ? - ? USM Alger
15:00 USM Bel Abbes ? - ? MC Oran
17:00 MO Bejaia ? - ? RC Arbaa
Egypt - Premier League November 1
12:45 ENPPI ? - ? Al Asyoty Sport
15:00 El Hodood ? - ? Smouha SC
17:30 Al Ahly ? - ? Alaab Damanhour
Kenya - Premier League November 1
11:00 AFC Leopards ? - ? Sofapaka
11:00 Muhoroni Youth fc ? - ? Gor Mahia
12:00 Ulinzi Stars ? - ? Bandari
12:00 Ushuru FC ? - ? Chemelil Sugar
Morocco - Botola Pro November 1
14:30 IZK Khemisset ? - ? KACM Marrakech
15:00 Difaa El Jadida ? - ? Olympic Club de Safi
19:00 MAT Tetouan ? - ? KAC Kenitra
Tunisia - Ligue I November 1
13:30 Etoile Metlaoui ? - ? Zarzis
13:30 Stade Gabesien ? - ? JS Kairouanaise

LiveScore Table